Menu Content/Inhalt
Főoldal arrow Legfrissebb híreink arrow Honfoglalás kori őseinkre emlékeztünk
Honfoglalás kori őseinkre emlékeztünk PDF Nyomtatás
 A pedagógiai munkánkat meghatározó nevelési célok között fontos szerepet tölt be nemzeti, népi kultúránk értékeinek megismertetése, a közösséghez tartozás, a hazaszeretet érzésének kialakítása.
Ezen belül különösen fontosnak tartjuk névadónk és korának megismertetését, amihez Sárospatak és környékének gazdag történelmi, kulturális öröksége kiváló feltételeket teremt. E törekvés által vezérelve idén iskolánk tantestülete és diáksága elhatározta, hogy minden évben, a 10. évfolyam tanulói, a Karosi Nemzeti Sírkertben teszik tiszteletüket honfoglalás kori őseink előtt. Ezzel a hagyományteremtő szándékkal utazott szeptember 16-án közel 100 diák Karosba, ahol a 73 sírhely megjelölésével és az emlékezők által emelt kopjafák felállításával elkészült temetőrekonstrukció megtekintése után, a Honfoglalás Kori Látogató Központ interaktív környezetében ismerkedhetett meg az Árpád-kori magyarság életével. Bízunk abban, hogy - Szabó Péter igazgató úr és munkatársai lelkes vezetése mellett -, az eredeti tárgyak és fegyverek közelsége, a jurta- és panoptikális kiállítás látványa, az audiovizuális eszközök adta lehetőségek kihasználása, valamint a lovaglás és íjászkodás élménye erősítette tanulóinkban magyarságunkhoz és szűkebb környezetünkhöz fűződő kötődést.
Köszönjük a karosi Honfoglalás Kori Látogató Központ támogató közreműködését.
 

 
< Előző   Következő >